Zážitky & cestovanie


Capri

Nádherný ostrov Capri leží v Tyrhénskom mori, respektíve v Neapolskom zálive. Ako jediný z mnohých ostrovo v okolí nevznikol spočenou činnosťou, ale bol odtrhnutý od Sorrentského poloostrova. Tzv. modrý ostrov sa rozkladá na rozlohe asi 10 km2. Ostrov sám sa skladá z dvoch častí - Capri a Anacapri, ktorý leží vo vyššej časti ostrova.
Ostrov bol a dosiaľ je pre svoju polohu a hlavne pre svoju krásu a jedinečnosť vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti a umelcov. Časť života na ostrove Capri strávil kupríkladu švédsky spisovateľ Axel Munte. Na ostrove nájdete mnohé vily, ktývali slávne osobnosti a z niektorých sú dnes múzeá.

Jednu z najznámejších - Villu Jovis - nechal postaviť Císař Tiberius ako svoje letné sídlo. Z vyššej časti ostrova sa Vám naskytne malebný pohľad nielen na kúzelnú panorámu, ale taktiež na Augustove záhrady či na nádherné biele skaly Faragliony. Blízko mestečka Anacapri je taktiež nejavyšší vrchol ostrova - Solaro. 

Unikátnosť ostrova tkvie v niečom inom - a to v tzv. azurorovej jaskni. Táto jaskyňa, kam z mora môžete prísť loďou v organizovaných skupinách, je to, čo sem tiahne turistov a zvedavcov ako magnet. A ozaj, keď v tmavej jaskyni zhasnú svetlá a vy uvidíte azurovo modré more, zatají sa vám dych jedničným zážitkom.


Taliansko letecky

—————

—————

Rím letecky

Rím letecky
Letecky do Ríma,...

—————

—————